Danilovićeva i Lajović poraženi na startu Vimbldona ☝️

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je danas u prvom kolu poražena od Rumunke Anke Aleksije Todoni 7:5, 6:1.

Meč je trajao jedan sat i 21 minut. Danilović je 116. teniserka sveta, dok je Todoni 142. na WTA listi.

Rumunska teniserka je povela 5:2 u prvom setu, ali je Danilović uspela da izjednači na 5:5. Todoni je potom osvojila naredna dva gema i prvi set je dobila rezultatom 7:5.

Ni Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je danas u prvom kolu poražen od Bugarina Grigora Dimitrova 6:3, 6:4, 7:5.

Meč je trajao jedan sat i 45 minuta. Dimitrov je deseti teniser sveta, dok je Lajović 56. na ATP listi. Ovo je bio četvrti međusobni duel srpskog i bugarskog tenisera, a treći trijumf Dimitrova.

Bugarski teniser je poveo 3:0 u prvom setu protiv Lajovića, a onda je održavao prednost od tri gema do kraja ovog dela meča.

Autor: tanjug.rs