Novak u trećem kolu Vimbldona ☝️

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, nakon što je danas u drugom kolu pobedio Britanca Džejkoba Fernlija rezultatom 3:1 u setovima (6:3, 6:4, 5:7, 7:5) nakon 3 sata i 2 minuta igre.

Đoković je kontrolisao meč od samog početka i prva dva seta je rešio rutinski u svoju korist, rezultatima 6:3 i 6:4. U trećem setu mladi Britanac pružio je dostojan otpor najboljem teniseru ikada i, kada je delovalo da set ide u taj-brejk, osvojio je 7. gem na Novakov servis i tako rešio set u svoju korist.

Ipak, Novakovo iskustvo i kvalitet presudili su u petom setu u kojem je Đoković slavio 7:5 i tako zakazao meč trećeg kola protiv Popirina iz Australije koji je slavio protiv Argentinca Ečeverija rezultatom 3:2 u setovima.

Autor: Balša Stupar