Crno-beli evropski san se nastavlja

Fudbaleri Partizana nisu dobro počeli takmičenje u Evropi u 1. utakmici Lige konferencija kada su pretrpeli poraz na gostujućem terenu protiv Sabaha od 2:0.

Imali su crno-beli veliki zadatak da 7 dana kasnije pred svojim navijačima nadoknade rezultat od 2 gola razlike, u čemu su i uspeli golovima Saldanje i Natha, pa je nakon 90 minuta igre u Humskoj semafor pokazivao 2:0 za Partizan.

Usledili su produžeci, ali nakon 30 minuta igre nije bilo promene rezultata, pa se ušlo u penal-seriju.

Crno-beli su uz veliku dramu pred više od 10.000 navijača bili bolji od predstavnika Azerbejdžana i pobedom od 2:0 (5:4 nakon penala) plasirali se u plej-of Lige konferencija i tako nastavili evropski san plasmanom u grupnu fazu ovog evropskog takmičenja.

Na tom putu do grupne faze ga očekuje još jedan protivnik, a to je danski Nordsjeland.

Autor: redportal.rs