Ponekad se ljudi nađu u situaciji kada nešto jednostavno ne mogu da urade pa to odlažu. Obično tada te ljude nazivamo lenjim, a prava istina se krije ipak negde drugo.
Manjak motivacije često smatraju glavnim razlogom lenjosti, ali to nije istina. Ako ste se ikada pronašli u fazi koja izgleda kao beskrajni ciklus odugovlačenja, krivice i haosa, možda ste se zapitali zašto se to vama događa.
Ipak, kako navodi klinička psihološkinja Dženi Jip, lenjost obično nije razlog odugovlačenja. Ona lenjost objašnjava kao apsolutno izbegavanje bilo kakvih obaveza u toj meri da ne želite ni da razmišljate o tome, dok je odugovlačenje obaveza nešto što vas muči i o čemu ćete razmišljati.
Prodaje se pismo kojim je Marlon Brando ostavio svoju devojkuOdugovlačenje može imati posledice, kao što je zaostajanje na poslu ili neuspeh u postizanju ličnih ciljeva. Postoje i emocionalni uticaji. Povezuju se s depresijom, anksioznošću i stresom, lošim snom, neadekvatnom fizičkom aktivnošću, usamljenošću i ekonomskim poteškoćama.
Stoga je važno saznati zašto odugovlačite i naučiti kako se s tim boriti, jer su to jedini načini da promenite svoje ponašanje. Promena nije jednostavna. Baš kao i rad na anksioznosti ili drugim problemima mentalnog zdravlja, rešavanje odugovlačenja može biti teško, naročito ako dolazi iz duboko ukorenjenih problema.
ŠVEDSKA DIJETA koja NE SME da traje duže od 14 dana 😁
Trik sa teglom pirinča za svež ormar ✨
Autor: B92.net