Prema tvrdnjama Fejsbuk, u posljednjih pet godina je na unapređenje sigurnosti potrošeno 13 milijardi dolara, a ovom sektoru je posvećeno čak 40.000 ljudi. Ovim podacima kompanija otkrila mali dio svojih operacija nakon informacijaa koje je objavio Volstrit Žurnal. Iz Fejsbuk tvrde da celoj priči nedostaje "važan kontekst o kompleksnosti problema" te su stoga objavljene navedene brojke kao primer kako se Fejsbuk i Instagram nose s poteškoćama.
- U prošlosti se nismo dovoljno rano bavili izazovima koji se odnose na sigurnost dok smo bili u razvojnom procesu. No, iz korena smo promenili taj pristup te danas imamo timove koji su fokusirani specijalno na sigurnosne probleme i koji su deo timova za razvoj proizvoda. To nam omogućava da rešavamo probleme tokom proceza razvoja, a ne nakon njega - saopćeno je iz Fejsbuk.
Žurnal je naveo da su u Fejsbuk znali za ozbiljne probleme poput lažnih informacija o koronavirusu te negativnog emotivnog efekta na korisnike, ali da su odlučili odgoditi njihovo rešavanje u strahu da će oslabjeti engagement, odnosno angažman korisnika na njegovim platformama. Zvaničnik Fejsbuk Nik Kleg je tokom vikenda optužio Žurnal za "namerno pogrešno opisivanje onoga što kompanija pokušava uraditi".
Iz Fejsbuk su podsetili da su uklonili 20 miliona lažnih informacija o koronavirusu i vakcinaciji, kao i da su blokirali 3 miliona lažnih profila u prvoj polovini 2021. godine. Kompanija je učetverostručila broj uposlenih u ovom sektoru od 2017. godine, kada je zapošljavala 10,000 ljudi. Tada je obećano da će broj biti dvostruko veći nakon godinu dana. Ovaj broj uključuje i vanjske saradnike.
U međuvremenu, iznos od 13 milijardi dolara s epoklapa s najavom Fejsbuk iz 2018. godine kada je rečeno da će se godišnje izdvajati milijarde dolara za sigurnost. S obzirom na navedeni iznos, to znači da se u proseku trošilo nešto više od 2 milijarde dolara godišnje.
Viktor Orban: Srbija već trebalo da bude u EU i Šengenu
Učenik ubijen, dva ranjena u pucnjavi na stanici
Autor: redportal.rs