Novak Đoković izborio plasman u polufinale Olimpijskih igara ☝️

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je večeras u četvrtfinalu pobedio Grka Stefanosa Cicipasa rezultatom 6:3, 7:6 (7:3).

Meč je trajao dva sata i dva minuta. Đoković je drugi teniser sveta, dok je Cicipas 11. igrač na ATP listi.

Đokoviću je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan brejk koji je napravio u četvrtom gemu.

Cicipas je na startu drugog seta poveo 3:0. Đoković je u tom trenutku loše kretao i imao problema sa povredom kolena.

Srpski teniser je potom zatražio medicinsku pomoć u pauzi između trećeg i četvrtog gema. Zatim je Đoković još jednom izgubio servis.

U petom gemu srpski teniser pravi brejk sa nulom. Cicipas je u šestom gemu propustio tri brejk lopte.

Grčki teniser je u devetom gemu imao tri vezane set lopte na svoj servis, ali je Đoković uspeo da ih spasi i napravi drugi brejk u setu.

Srpski teniser je u taj-brejku bio bolji rezultatom 7:3.

Đoković će u polufinalu igrati protiv Italijana Lorenca Muzetija, koji je ranije danas u četvrtfinalu pobedio branioca zlatne medalje Nemca Aleksandra Zvereva.

Autor: tanjug.rs