Španac poražen od Portugalca ☝️

Nuno Borhes, dvadeset sedmogodišnji portugalski teniser, osvojio je svoju prvu ATP titulu, nakon što je danas u finalu turnira u švedskom gradu Baštadu savladao legendarnog španskog tenisera Rafaela Nadala rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:2).

Portugalac je do pobede došao iznenađujuće rutinski, nakon svega 1 sata i 28 minuta igre. Ova titula njegov je najveći uspeh u karijeri u kojoj do sada nije osvojio ni jedan pehar ih ATP kategorije.

Borhes je ove nedelje bio 51. teniser sveta, ali njegov plasman definitivno će biti popravljen od ponedeljka. Sa druge strane, Nadal je na nesvakidašnjoj 261. poziciji na ATP listi, a ovim porazom u finalu produžio je dvogodišnji niz bez trofeja.

Turnir u Baštadu igrao se za nagradni fond od 579.320 evra, a pobedniku će pripasti i 250 ATP poena.

Autor: Balša Stupar