Na Vembliju savladan gradski rival ☝️

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas na Vembliju gradskog rivala ekipu Mančester Sitija rezultatom 2:1 u finalu najstarijeg kup takmičenja na svetu.

Ekipa Mančester Sitija osvojila je novu titulu šampiona Engleske, ovoga puta nakon izuzetno neizvesne sezone, ali ipak im je izmakao trofej u nacionalnom Kupu. Današnju utakmicu crveni su puno bolje otvorili i golovima Antonija Garnaća u 30. minutu posle velike greške odbrane Sitija, zatim i Kobija Maina u 39. minutu, obezbedili su prednost od 2 gola sa kojom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme pripalo je plavima, ali Junajtedova odbrana odolevala je većini napada tokom nastavka sve do 87. minuta kada je Žeremi Doku smanjio na 2:1, što je ostao i konačan rezultat.

Ova pobeda ima i dodatni značaj za Junajted jer im garantuje i izlazak u Evropu, budući da su završili na 8. mestu u Premijer ligi.

Autor: Balša Stupar