Grac slavi dve titule ☝️

Fudbaleri Šturma iz Graca osvojili su titulu šampiona Austrije, prekinuvši dugogodišnju dominaciju Red Bul Salcburga, i tako su obezbedili i direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona, prvi put još od sezone 2000/01.

Klub iz Salcburga moraće put do evropske elite da potraži kroz kvalifikacije uprkos tome što je regularni deo sezone završio kao lider na tabeli. Doigravanje najboljih ekipa potpuno je pripalo ekipi sa Merkur arene u Gracu, koji je u poslednjem kolu prolavio šampionsku titulu.

Njihovi takozvani cimeri sa Merkur arene, ekipa Gracera, starijim ljubiteljima fudbala poznatijeg po skraćenici GAK, ubedljivo je osvojila Drugu ligu Austrije i kao prvoplasirani tim u tom takmičenju obezbedila je plasman u najviši rang.

Ova dva šampionska tima iz Graca srela su se u osmini finala Kupa Austrije kada je Šturm bio bolji, a taj duel bio je neka vrsta najave za gradske derbije koje ćemo gledati naredne sezone u Prvenstvu.

Autor: Balša Stupar