U velikom stilu najavili večiti derbi

Crno-beli su u utakmici 18. kola na svom terenu savladali Asvel rezultatom 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32).

Bila je ovo prva utakmica crno-belih u kalendarskoj 2024. godini, i pobeda kojom su prekinuli niz od dva poraza.

Ujedno, tim Željka Obradovića je na najbolji način najavio predstojeći večiti derbi koji se igra u četvrtak, a u kome će Crvena zvezda biti domaćin.

Partizan je od starta zaigrao snažnu u odbrani, dok je Kevin Panter u napadu rešavao situacije i vrlo brzo stigao do deset poena. Crno-beli su brzo stigli do dvocifrene prednosti i tokom meča išli i do 31 poena viška.

Crno-beli su stali u poslednjoj četvrtini, štedevši vodeće igrače za predstojeći večiti derbi. Asvel je početkom poslednje četvrtine uspeo da prepolovi prednost, ali ipak ne i da ozbiljnije ugrozi pobedu crno-belih.

Autor: pink.rs