Aleksa Avramović postigao trojku koja je prelomila meč

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde odigrali su 1. ovosezonski večiti derbi, i to u okviru 5. kola Evrolige, kada su crno-beli u prepunoj Štark areni dočekali najvećeg rivala.

Ekipa Željka Obradovića srušila je crveno-bele rezultatom 88:84 u neizvesnoj završnici, u kojoj je heroj bio Aleksa Avramović, koji je postigao trojku za 83:80 i prelomio utakmicu u korist svog tima.

Partizan je sjajno otvorio meč i brzo se odlepio rezultatom 17:2, međutim Crvena zvezda se vratila u igru, da bi na poluvremenu semafor pokazivao rezultat 42:42.

Samo 10 minuta do kraja utakmice crveno-beli su imali 12 poena prednosti, ali ih je uz pomoć podrške navijača i sjajne energije i odbrane Alekse Avramovića večiti rival stigao i na kraju odneo pobedu.

Naredni večiti derbi gledaćemo već u ponedeljak, u okviru 5. kola ABA lige, kada je Partizan ponovo domaćin.