Srbija za 3. mesto igra protiv Španije

Reprezentacija Mađarske plasirala se u finale Svetskog prvenstva u vaterpolu nakon dramatične završnice protiv reprezentacije Španije.

Samo 2 minuta do kraja utakmice Mađari su imali 2 gola zaostatka, a onda su preokretom u završnici polufinala šokirali protivnika i uz zvuk sirene postigli gol za pobedu i plasman u finale svetskog takmičenja.

Naime, neizvesnost je na 2 minuta do kraja doneo Marton Vamoš svojim golom sa velike udaljenosti postavio rezultat 11:11. A onda je usledio prava drama u poslednjem minutu utakmice.

Španci nisu iskoristili napad sa igračem više, a onda je Manherc golom iz teške pozicije, gde je lopta prošla ispod golmana Španije završila u golu za veliku radost Mađara, plasman i finale i konačan rezultat 12:11.

Srbija je poražena od Grčke u polufinalu turnira i za 3. mesto će se boriti protiv Španije u subotu od 6.000 časova ujutru.

Autor: redportal.rs