Poraz Orlića (0:2) u Bačkoj Topoli

Izabranici Gorana Stevanovića porazom su startovali pripreme za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine, od selekcije Italije koju su činili igrači uzrasta do 23 godine.

Na solidno popunjenoj TSC Areni u Bačkoj Topoli viđen je solidan fudbal, a pored nekoliko šansi na obe strane, prvo poluvreme nisu obeležili golovi.

U drugom poluvremenu, favorizovani Italijani su, nakon nekoliko izmena, krenuli ofanzivnije što je rezultiralo golom Mulatijerija u 53. minutu.

Odgovorila je Srbija otvorenijom igrom, ali više prostora u napadu iskoristio je ponovo Mulatijeri, povisivši na konačnih 0:2 u 67. minutu susreta.

Do kraja utakmice inicijativa je bila podeljena, ali mreže se više nisu tresle.

Italijani igraju naredni meč 27. marta protiv vršnjaka iz Ukrajine, dok Orlići dan kasnije igraju protiv Sjedinjenih Američkih Država u španskoj Marbelji.

Autor: redportal.rs