Od toga jedan evrogol za naslovne špice Lige šampiona

Srpski fudbaler Dušan Vlahović postigao je dva gola za Juventus u pobedi rezultatom 3:2 na gostovanju Lajpcigu u meču drugog kola Lige šampiona.

Juventus sad posle dva kola ima maksimalnih šest bodova, a Lajpcig je ostao na nuli.

Lajcpig je poveo u 30. minutu. Lois Openda je bio asistent, a Benjamin Šeško strelac. Vlahović je izjednačio udarcem iskosa sa osam metara, posle dodavanja Andree Kambijasa.

U 58. minutu Juventus je ostao sa desetoricom na terenu, pošto je golman Mikele Di Gregorio dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom van šesnaesterca. U 65. Šeško drugim golom na meču, ovog puta sa penala, vraća vođstvo domaćinu.

Nije se Juventus predao sa igračem manje, Vlahović je u 68. minutu postigao prelep gol sa oko 18 metara za 2:2. Vlahović i prethodnog vikenda postigao dva gola za Juventus, ali se nije našao na spisku selektora Srbije Dragana Stojkovića za mečeve Lige nacija protiv Švajcarske i Španije, 12. i 15. oktobra.

Pobedu je Juventusu doneo Franisko Konseisao prelepim golom posle solo akcije u 83. minutu.

Juventus u trećem kolu, 22. oktobra, dočekuje Štutgart, dok će Lajpcig dan kasnije dočekati Liverpul.

Autor: tanjug.rs