Evropsko prvenstvo se nastavlja u Nemačkoj

Francuska je peti učesnik četvrtfinala Evropskog prvenstva, pošto je pobedila Belgiju u Diseldorfu sa 1:0 i tako se pridružila Nemačkoj, Švajcarskoj, Engleskoj i Španiji.

Mnogo više se očekivalo od derbija osmine finala. Nisu odigrali kvalitetan meč, posebno je mršavo bilo prvo poluvreme.

Imale su obe selekcije nekoliko opasnih napada, a najbolju priliku propustio je Markus Tiram koji je u 34. minutu glavom iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Drugi deo meča počeo je sa nekoliko dobrih pokušaja Francuza. Ipak, udarci Aurelijena Čuamenija, Tirama i Kilijana Mbapea nisu završili tamo gde su oni želeli.

Kada se činilo da će ovo biti drugi susret na EURO 2024 koji će otići u produžetke (prvi bio duel Engleske i Slovačke) pojavio se Randal Kolo Muani i odlučio da pre dodatnih 30 minuta odvede trikolore u četvrtfinale.

Igrao se 85. minut kada je primio loptu od Kante, šutirao je iz okreta i lopta je na putu ka golu zakačila Jana Fertongena, promenila je pravac i završila u mreži.

Autor: Novosti.rs