Utakmicu obeležio jubilej kapitena Lazića, kao i povratak mladog Topića ☝

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Studendskog centra rezultatom 77:92 i plasirali se u polufinale plej-ofa ABA lige u kojem će igrati protiv ekipe Mege. 🏀

Crvena zvezda bolje je počela utakmicu i od starta nametnula svoj ritam. Pogađali su dosta šuteva crveno-beli kako za 2, tako i za 3 i time već na kraju 1. četvrtine stekli prednost o čak 17 poena prednosti. U drugoj deonici Zvezda je nastavila da pogađa i do kraja poluvremena prednost je narasla čak plus 23. ☝

Početkom 3. deonice stvari se nisu bitno menjale. Crveno-beli su održavali prednost od 20-ak razlike, a ovaj period igre obeležili su česti prekidi i isključenje Nemanje Nedovića zbog 2 nesportske lične greške. Međutim ni u tom momentu studenti nisu uspevali da ozbiljnije ugroze izabranike Janisa Sferopulosa. Na početku poslednje četvrtine veće bilo jasno da je Zvezda u polufinalu ABA lige pa je odbarana popustila na obe strane. Viđen je veći broj poena i nešto opuštenija igra čime je stavljena tačka na četvrtfinalne utakmice regionalne lige. 😎

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Jago dos Santos sa 17 poena, Nemanja Nedović sa 13 i Rokas Gedraitis sa 12, dok je kod poraženih bolji od ostalih bio Mateo Drežnjak sa 19 poena. 🎯

Ono što može da raduje sve navijače Crvene zvezde jeste da se na parket vratio Nikola Topić. On je 16 minuta ubacio 8 poena uz 4 skoka, 2 blokade i 1 asistenciju. 👏

Pored toga ovaj meč je obeležio još jedan jubilej a to je da je Branko Lazić odigrao 800. utakmicu u dresu Crvene zvezde, pišu Novosti. 🏅

Autor: Novosti.rs