Duel Orlova i Kanade zakazan je za 10.45

Košarkaška reprezentacija Srbije sastaće se od 10.45 sa reprezentacijom Kanade u polufinalu Mundobasketa.

Zanimljiv podatak stiže nam iz rubrike Fun fact, a to je da je ovo prvi zvaničan susret Srbije i Kanade na nekom takmičenju!

Do sada su se reprezentacije sastajale 2 puta.

Prvi put su se susrele na Akropolis kupu, u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo u Turskoj, kada je naša reprezentacija osvojila 4. mesto. Naša reprezentacija je u tom duelu slavila rezultatom 62:58.

Drugi put smo se sreli sa Kanađanima tokom priprema za Svetsko prvenstvo 2014. godine. Naša reprezentacija je i tada slavila, ovaj put sa rezultatom 78:73. "Orlovi" su tada stigli do finala, gde su poraženi od SAD sa 129:92.

Istorija duela nam pokazala da smo preko Kanade stizali do završnica Svetskih prvenstava, čak 2014. do srebra. Sada su ulog sve 3 medalje, Kanađani su strašno napredovali, ali nema nepobedivih reprezentacija.

Autor: M. Martić