Ipak je ovo bilo nedovoljno za plasman na EURO

Mladi fudbaleri Srbije pobedili su Azerbejdžan u utorak uveče na gostovanju u meču kvalfikacija za Evropsko prvenstvo do 21 godine sa 2:0.

Srbija je pitanje pobednika rešila u prvom poluvremenu kada su postignuta oba pogotka našeg tima.

Najpre je Vukašin Đurđević pogodio metu u 26. minutu, a onda je Jovan Mijatović u 40. na asistenciju Nikole Miličića postavio konačan rezultat.

IZVOR: X / SerbFootyScout

Azerbejdžan je mogao to da promeni da je Nariman Ahundzade u 47. minutu realizovao penal, a možda bi meč bio i napetiji.

Đurđevićev gol ostaje upamćen kao najlepši detalj jer je Vukašin sjajno pogodio metu posle prekida, kada mu se odbijena lopta od defanzivaca Azerbejdžana odbila na nogu.

Kako mu je „sela“, tako ju je volejem iz prve lansirao u gornji ugao gola protivnika za 1:0. Srbija posle ove pobede zauzima treće mesto u grupi F sa 13 bodova.

Prvoplasirana je Ukrajina sa 21 bodom iz sedam utakmica, dok drugoplasirana Engleska ima 19 bodova posle osam mečeva. Luksemburg i Severna Irska imaju po sedam, a Azerbejdžan tri boda.

Autor: redportal.rs