Srpski džoker je vlasnik mnogobrojnih rekorda 😎

Najbolji centar sveta i srpski reprezentativac Nikola Jokić mogao bi da bude primljen u Kuću slavnih, prema pisanju Basketball Reference.

Aktuelni MVP godinama dominira u najjačoj ligi sveta, u dresu Denvera. 🏀

Prvi je Srbin koji je osvojio najgradu za najkorisnijeg igrača, a do sada je ukupno 3 puta proglašavan u za najboljeg u toj kategoriji.

Na Olimpijskim igrama ostvario je tripl-dabl i pridružio se trojici košarkaša kojima je to pošlo za rukom u istoriji ovog sporta - Saši Belovu, Lebronu Džejmsu i Luki Dončiću.

Jokić je i aktuelni vlasnik mnogih rekorda u ovom sportu, a postao je i prvi igrač u istoriji Igara koji je takmičenja završio sa najviše poena, skokova i asistencija.

Nikola je turnir završio sa 113 poena, 64 skoka i 33 asistencije, ali ipak nije proglašen za MVP-a ovog takmičenja, već je nagradu osvojio Lebron Džejms, koji se okitio zlatnom medaljom.

Autor: redportal.rs